Miért jó a raw ale? A forralás nélkülözésének a fenti idő és energiamegtakarításon kívül is van még előnye. Mivel nem forralunk, ezért sokkal több protein és szárazanyag marad a sörünkben. Ettől a sör sokkal krémesebb, testesebb lesz anélkül, hogy növelnénk a végső sűrűségét, vagy a maradék cukortartalmát. Ez hazy-, illetve New England IPA-k esetében lehet hatalmas segítség.
Emellett a forralás elhagyása épségben fog hagyni több vitamint, ásványi-, és tápanyagot, ami a malátázott gabonából került a sörlébe. Ennek köszönhetően az élesztőnk sokkal egészségesebb, boldogabb lesz, ami gyorsítja az erjedést és csökkenti a kondícionálási időt.
Általánosságban elmondható, hogy hamarabb iható lesz a sörünk, ha nem forraljuk a sörlevet. Na meg persze ott van a tény, hogy mivel nem forralunk, így a fehérjekoaguláció sem lesz számottevő, ezért sokkal ködösebben, krémesebben fog kinézni a sörünk.
Aki többet szeretne tudni a forralásról és úgy általában a sörfőzésről, annak ezt a cikket ajánljuk. KLIKK
Alapesetben a receptcsomagjaink nem tartalmaznak vízkezelőszereket, hacsak ez nincs külön feltüntetve a leírásban. Ha szükséged van vízkezelőszerre, ezeket ITT kedvezménnyel megvásárolhatod.
Maláta:
3kg Viking Pilsner maláta
2kg Viking búzamaláta
500g Viking Zab maláta
250g Búzapehely
Komló(+forralási idő):
50g Colombus -hopstand 75°C - 25perc
50g Huell Melon -hopstand 75°C - 25perc
10g Colombus - hideg komló - 2.nap
10g Huell Melon - hideg komló - 2.nap
90g Colombus - hideg komló - 2 napig
90g Huell Melon - hideg komló - 2 napig
Élesztő:
1 db Verdant IPA élesztő
1db Aromazyme
A teljes receptet ITT találod.
A receptcsomagból kb. 21 liter sört tudsz készíteni.